Kategorie: Wszystkie | Dizajnerzy | Historia Wzornictwa | Wywiady
RSS
środa, 17 lutego 2010
Jako że najczęściej swoje wpisy tworzę korzystając z różnych materiałów źródłowych, pomyślałam, że warto czasem sięgnąć po oryginalne wypowiedzi projektantów, przytaczając wywiady z nimi. Na pierwszy ogień Klaus Haapaniemi:
czwartek, 04 lutego 2010
Szwedzka księżniczka Victoria wychodzi za mąż (Szwedzi zapewne odetchnęli z ulgą, no bo ileż można czekać).
piątek, 15 stycznia 2010
Comeback do stylistyki powojennej we wzornictwie.
niedziela, 10 stycznia 2010
Na fali tęsknoty za przemijaniem SAABa wpis ów…
czwartek, 26 listopada 2009
Otwarte Helsinki- design jest częścią życia. Tym hasłem tzw. miasta południa, czyli Helsinki wraz z Lahti, Kauniainen, Espoo i Vantą zwyciężyły 45 innych kandydatów z Eindhoven na czele w walce o tytuł stolicy designu 2012. Czym jednak zwycięstwo jest i co dla miasta oznacza wybór?
środa, 25 listopada 2009
Absolutny knockout dnia-rzecz niesamowita; dzisiaj ogłoszono wyniki konkursu na stolicę designu w 2012 roku: Finlandia pokonała Holandię, która wystawiła kandydaturę Eindhoven. Czyli Nokia pokonała Philipsa!
sobota, 21 listopada 2009
Dzięki uprzejmości zagorzałych sympatyków Haapaniemego oraz jego serii Taika, parę zdjęć z lokalnego podwórka.
sobota, 14 listopada 2009
W naszym globalnym świecie gdzie brak granic, ostały się przynajmniej podziały w designie, prawda? Nie każdy Skandynaw jednak jest minimalistą, a z drugiej strony obywatele świata mogą równie dobrze projektować zgodnie z duchem skandynawskiego minimalizmu.
poniedziałek, 02 listopada 2009
Helsinki dla turystów to jedno, a mnie ciekawi zawsze aspekt codziennego życia. Na ile wzornictwo obecne jest w życiu, choćby Finów?
piątek, 30 października 2009
Czyli o tym, na co szczególnie warto zwrócić uwagę.